Zajęcia szkolnej mundurówki z przedstawicielami Stowarzyszenia „Pasjonat”

Dnia 16.02.2016 r. gościliśmy w naszej szkole Panów ze Stowarzyszenia "Pasjonat" z Opola, które to założyli byli żołnierze JW 1028 i JW 4101- pasjonaci strzelectwa i sportów ekstremalnych posiadający doświadczenie z zakresu strzelectwa bojowego i taktyki, skoków spadochronowych, nurkowania bojowego i technicznego. Swe doświadczenie zdobyli nie tylko w kraju, ale przede wszystkim uczestnicząc w różnych zagranicznych misjach wojskowych. Panowie z Opola przeprowadzili trzygodzinne zajęcia nt. strzelectwa sportowego i bojowego. Dzięki nim dowiedzieliśmy się między innymi jak zbudowany jest nabój oraz z jakich elementów składa się broń. Ponadto przedstawiono nam różne rodzaje broni.

Byliśmy pod wrażeniem, gdy zobaczyliśmy tak ogromną ilość pokazanego nam sprzętu. Każdą broń mogliśmy dokładnie obejrzeć, a w razie czego – mogliśmy poprosić o dodatkowe informacje, które szczególnie nas interesowały. Panowie uświadomili nam też, że broń nie służy tylko do samoobrony, lecz wykorzystywana jest także do celów sportowych. Tu obejrzeliśmy kilka filmów, pokazujących precyzyjne oddawanie większej ilości strzałów.
Jak więc widać, mnóstwo nowych, ciekawych informacji zdobyliśmy. Trzy godziny lekcyjne szybko minęły. Na koniec czekał nas jeszcze test, który miał sprawdzić naszą uwagę. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli zostali nagrodzeni upominkami. 
Panom ze Stowarzyszenia ”Pasjonat” serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć, a Pani Sandrze Adamek - Gloth za ich organizację. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy :) :) :). Emotikon smile Emotikon smile Emotikon smile

P.S. Tym razem niestety nie mamy zdjęć, ale obiecujemy, że przy następnej okazji zajęć na pewno je wykonamy i Wam przedstawimy :)

Sandra Adamek-Gloth

Emotikon smile